Mega poslije produžetka do šeste pobjede (VIDEO)

Treća pobjeda u nizu za košarkaše Mege. Koper Primorska poslije produžetka savladana u Sloveniji!

Košarkaši Mege su u 8. kolu ABA lige zabilježili i treću pobjedu u nizu pošto su na gostujućem terenu poslije produžetka savladali ekipu Koper Primorska sa 69:71 (26:23, 16:14, 5:9, 16:17, 6:8). Izabranici trenera Vladimira Jovanovića su u Areni Bonifika do 6. trijumfa u regionalnom takmičenju došli posle izuzetno uzbudljivog meča gdje su u finišu regularnog dijela sa dvije trojke izborili produžetke, da bi potom u dodatnih pet minuta odigrali dobru odbranu i zabilježili novu pobjedu u ABA ligi. Trener Mege na ovom meču nije mogao da računa na trenutno najkorisnijeg igrača lige Filipa Petruševa.

“Čestitke mojim momcina na pobjedi, a čestitam i Primorskoj na jako dobroj utakmici. Moram da kažem, bez obzira na krajnji rezultat, ne bi bilo nezasluženo da su i oni dobili. U prvom poluvremenu je utakmica bila daleko više na njihovoj strani. Uspjeli smo poslije toga da uspostavimo odbranu, gdje smo u prvom poluvremenu u tom segmenu bili daleko lošiji. Na kraju, dijelio nas je jedan šut od poraza ili pobjede, tako i njih, i moram da budem zadovoljan sam pobjedom na kraju. Držali smo skok i odbranili reket, njihova slobodna bacanja koja nisu ušla i naše dvije trojke koje su ušle su na kraju riješile utakmicu. Znali smo da će igrati usko i da će nas puštati u šutu za tri poena, danas to nije ulazilo i automatski smo ušli u problem. Još jednom čestitam Primorskoj na dobroj utakmici i želim da im poželim sreću i zdravlje u nastavku sezone“, rekao je trener Mege Vlado Jovanović.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Simonović sa 15 poena i 12 skokova dok je Karlo Matković zabilježio 12 poena, 15 skokova i čak 6 blokada. U slovenačkoj ekipi su se istakli Luka Vončina sa 22 poena i Erjon Kastrati sa 21 poenom.