Bosna slavila u Trebinju. U Tuzli čak 209 poena

Odigrana tri meča osmog kola Lige BiH.

Leotar je na domaćem izgubio od Bosne Royal 80:86 (25:13,19:23,14:24,22:26). Domaća ekipa je bolje počela meč, ali su gosti do poluvremena uspjeli koliko toliko da se vrate i na veliki odmor se otišo sa osam poena prednosti za Leotar (44:36). U nastavku druga priča. Do četvrte četvrtine Bosna je preokrenula rezulat i pred posljednju dionicu su imali vođstvo (60:58). Slična priča i u posljednjoj dionici i velika pobjeda gostiju, do koje su ih vodili Dejan Jeftić sa 23, Muhamed Pašalić sa 16, Refik Bašić sa 11 te Aleksandar Sokolović i Jure Besedić sa po 10 poena. U domaćem timu Đorđije Ninković je dao 16, Stefan Mijović 14, Nikola Đurasović 13, Dejan Šakotić 12 i Božo Đurasović je dao 10 poena.

Sjajnu utakmicu u Tuzli su odigrali Sloboda i Zrinjski, na kraju pobjeda gostiju 101:108 (27:30,23:23,22:28,29:27). Ervin Karbl sa 28 i Tihomir Vranješ, koji je ubacio 27 poena bili su najzaslužniji za pobjedu ekipe iz Mostara. Sjajan učinak je imao i Sreten Knežević sa 18 poena 15 skokova i sedam asistencija. Luka Anđušić je ubacio 12, a Ivan Zlomislić 10 poena.

U ekipi Slobode, Ibrahim Durmo 21 poen i 20 skokova, Deril Dejvis je ubacio 20, Bogdan Bojić 15, Fahrudin manjgafić 13 poena.