Poljaci nakon drame, Španija i Rusija rutinski, istorija Tunisa

Pregled trećeg dana Svjetskog prvenstva.

Najmanje neizvjesnosti bilo je u grupi D, u kojoj su Srbija i Italija bile dominantne i u međusobnom duelu će odlučiti ko će sa prve pozicije dalje.

U grupi A Venecuela je bila bolja od Obala Slonovače 87:71, dok je Poljska u dramatičnom meču pobijedila domaćina šampionata Kinu 79:76 nakon produžetka. Nakon 40 minuta igre bilo je 72:72. Ponitka sa 24 i Sloter sa 22 poena predvodili su Poljsku, dok je na drugoj strani Jianlian Ji sa 24 poena bio najbolji.

U grupi B Argentina je prevođena Luisom Skolom, koji je postao drugi najbolji strijelac u istoriji Svjetskih prvenstava pobijedila Nigeriju 94:81.

U drugom meču Rusija je sa 87:73 pobijedila Južnu Koreju. Kod Rusa najefikasniji bio je Vitalij Fridzon sa 13 poena, dok su po 11 dodali Voroncevič, Zubkov i Kulagin.

I u grupi C Španija je protiv Portorika slavila 73:63. Dostojan otpor pružili su Portorikanci koji su i vodili do finiša prvog poluvremena. Ključna je bila treća četvrtina koja je završena 21:10 za Špance.

MarK Gasol sa 19 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, Riki Rubio je ubacio 17.Kod Portorikanaca Gian Klavel je postigao 13.

Tunis je do istorijske prve pobjede na Svjetskim šampionatima došao pošto je pobijedio Iran 79:67.

Bivši košarkaš Reala Salah Mežri vodio je svoju reprezentaciju do pobjede sa 22 poena.