Student Igokea “prošetala” Borikom

Student Igokea bolja od OKK Borac u meču 14.kola Prve lige Republike Srpske.

Košarkaši Student Igokee pobijedili su OKK Borac u gostima 79:58 (18:17,26:12,14:16,21:13) i tako došli do devete pobjede uz četiri poraza. OKK Borac je treći put poražen ove sezone, a prvi put na domaćem terenu.

Meč je odlučen u drugoj četvrtini kada su igrači Žarka Milakovića, ubacili u brzinu više i preko raspoloženih Jankovića, Ilića koji je imao par monstruoznih zakucavanja i Nikolića, najprije otišli na 10 poena razlike 35:25, a do poluvremena su imali prednost od 15 poena (44:29).

U drugom dijelu gosti su otišli i na 20 poena prednosti, a najviše što je domaćin uspio je da priđu na 13 poena “minusa”.

Dalibor Ilić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 25 poena i 14 skokova, Aljoša Janković je dao 21 uz devet skokova, dok je Nemanja Nikolić postigao 13 poena. Zanimlljivo njih trojica dali su više nego svi igrači OKK Borac zajedno.

U poraženom timu najefikasniji Predrag Lončar sa devet poena, dok su Aljoša Vučković i Jovica Kecman dali po osam.

Sokolac – Leotar 79:72

TABELA:Leotar 13-1, OKK Borac 12-3,Sokolac 11-3, Student Igokea (-1) 9-4, Bratunac 8-6,Varda 7-7, Sutjeska (-1) 6-7, Princip 6-8,Prijedor  4-10, Rudar  4-10, Slavija 4-10, Rogatica 0-14.