Real Madrid gazi ka Fajnal foru: Vanja Marinković najbolji u poraženom timu

Serhio Rodrigez

Real Madrid je i u drugom meču četvrtfinalne serije Evrolige pobijedio Baskoniju i vode 2:0.

U drugom meču Real Madrid je na domaćem terenu bio ubjedljiv protiv ekipe Duška Ivanovića 101:90.

Gosti su bili dostojan rival u prvom poluvremenu, a onda je domaći tim u drugom dijelu polako iz minuta u minut povećavao prednost, a kada su početkom posljednje dionice otišli na preko 20 poena razlike bilo je jasno da će to biti pobjeda najbolje ekipe nakon ligaškog dijela i tim koji brani titulu.

Fakundo Kampaco je predvodio pobjednike sa 24 poena, Geršon Jabusele je dao 16, Serhio Ljulj 13, Gabrijel Dek, Vensan Poarije i Valter Tavares su dali po 10, Mario Hezonja je ubacio sedam, a Džanan Musa se nije upisao u strijelce. Na drugoj strani Vanja Marinković 20, Kodi Miler Mekintajer je dao 13, a Markus Hauard 12 poena.

Prethodno je večeras Panatinaikos pobijedio Makabi Tel Aviv i izjednačio na 1:1 u seriji.