Igokea bez finala: Ritas nakon velikog preokreta do pobjede

Igokea bez finala.
Ognjen Radošić

Igokea odnosno njen juniorski sastav je poražen u polufinalu FIBA Lige šampiona.

Bolji od branioca titule je bio Ritas koji je upisao pobjedu 83:76 i tako se revanširao za prošlosezonski poraz u istoj fazi takmičenja.

Tim Borisa Jokanovića je kao i u prethodnim mečevima u Debrecinu odlučno počeo meč. Izuzetno efikasnu su prvu četvrtinu odigrali poslije koje su imali prednost 31:16. Blistao je Ognjen Radošić, koji nije igrao prethodne dvije utakmice zbog povrede i u prvom kvartalu je upisao 14 poena.

U drugoj četvrtini bolja igra litvanskog tima, koji prilazi na 38:29. Onda Andrej Ačimović preuzima odgovornost postiže sedam poena u nizu i opet svoj tim odvodi na dvocifrenu razliku 45:32. Potom je i Ognjen Radošić upisao poene i na poluvremenu je Igokea imala vođstvo 49:35.

U trećoj četvrtini Igokea je održavala prednost uglavnom preko Radošića, a problem je povreda Luke Jovičića, koji je nezgodo pao na rame i napustio je teren. Pred posljednih 10 minuta rezultat je bio 67:60 za Igokeu.

Početkom posljednje dionice Ritas prilazi na 67:66.Onda opet kad treba Ačimović preuzima odgovornost i pogađa ispod koša za prednost 70:67. Na drugoj strani razigrao se Urbonas i izjednačio na 70:70, a potom je Ritas prvi put na meču poveo 75:70. Onda je Radošić primašio tri bacanja u nizu, četvrto pogodio za 75:71, a potom nakon ukradene lopte Kurudža smanjuje na 75:73.

Radošić je opet išao na liniju slobodnih bacanja i bio je polovičan. Na drugoj strani trojkom je tačku na meč stavio križanauskak.

U pobjedničkom timu Ignas Urbonas je ubacio 25 poena. Na drugoj strani Ognjen Radošić 33, Andrej Ačimović 15 poena i 13 skokova, a Faruk Duvnjak je dao 13 poena.

U drugom polufinalu igraju Galatasaraj i Tofaš.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.