Prvi poraz Leotara!

Košarkaši Leotara prvi put ove sezone poraženi u 14.kolu Prve lige Republike Srpske.

Iznenađenje – poraz košarkaša Leotara.

Tim iz Trebinja je poražen prvi put ove sezone tek u 14.kolu prve lige Republike Srpske. Za to su se pobrinuli košarkaši Sokoca, koji su na domaćem terenu slavili pobjedu 79:72.

Leotar sada ima učinak 13 pobjeda i poraz, dok je Sokolac na trećem mjestu sa 11 pobjeda i samo tri poraza.

Odličnom igrom u drugom poluvremenu domaćin je došao do pobjede. Nakon prvog Leotar je vodio (36:32).

Drugi dio meča riješili su u svoju korist (48:36)

Nemanja Okiljević sa 29 poena i 11 skokova najbolji kod pobjednika. Nemanja Pečenica je dao 21, a Miljan Pajić 11 poena.

U poraženom timu Marko Raičević 22 poena sedam skokova, Luka radmilović 18 poena i 10 skokova.

ROGATICA NE ZNA ZA POBJEDU

Košarkaši Rogatice ni poslije 14. odigranih utakmica ne znaju za trijumf. Novi poraz doživjeli su na domaćem terenu. Ovaj put slavila je ekipa Bratunca 71:54.

Gosti su u drugoj i trećoj četvrtini napravili razliku od 19 poena i riješili pitanje pobjednika. Bratunac se bori za plej of. Imaju osam pobjeda i šest poraza.

U ekipi Bratunca najefikasniji Nikola Pilindavić i Miloš Deurić sa po 14 poena. Darko Rističević sa 22 poena jedini dvocifreni u domaćoj ekipi.

Borac-Student Igokea

TABELA:Leotar 13-1, OKK Borac 12-2,Sokolac 11-3, Bratunac 8-6, Student Igokea (-1) 8-4,Varda 7-6, Sutjeska (-1) 6-6, Princip 5-8,Prijedor  4-10, Rudar  4-10, Slavija 3-10, Rogatica 0-14.