Zvezda u drugoj četvrtini pronašla ritam i pobijedila Baskoniju

Crvena zvezda u 30. kolu Evrolige bolja od Baskonije.

Zvezda je na domaćem terenu pobijedila Baskoniju 74:63 i tako došla do 13. pobjede kojom su zadržali teoretske šanse za plej of. Početak meča nije nagovještavao ovakav ishod. Gosti su imali prednost 35:23, a onda je domaći tim počeo da se budi i do poluvremena su uspjeli da preokretnu rezultat 39:38. Nastavili su domaći u istom ritmu i u drugom poluvremenu i na kraju su stigli do sigurne pobjede.

Nemanja Nedović vodio je Zvezdu do pobjede sa 20 poena, dok je Ben Bentil dodao 12, Ognjen Dobrić je dao 11, Hasan Martin 10. Na drugoj strani u ekipi Baskonije koja sada ima po 15 pobjeda i poraza, najbolji je bio Darius Thompson sa 15 poena, Rokas Giedratis je ubacio 10, Vanja Marinković sedam poena.