Zvezda “potopljena” u Baru

Mornar u meču 19. kola ABA lige pobijedio Crvenu zvezdu.

Mornar je slavio pobjedu 71:63 (20:9,19:14,23:15,9:25) i izjednačio se sa Zvedom na tabeli. Obe ekipe imaju po 12 pobjeda i sedam poraza.

Zvezda je izgledala loše i igrala loše u prve tri četvrtine. Sa druge strane domaća ekipa je igrala kao u transu i brzo su došli do dvocifrene razlike, a pred početak posljednje četvrtine imali su i 24 poena prednosti. U posljednjoj četvrtini buđenje Zvezde, odnosno Bilija Berona te je Zvezda poslije serije 11:0 prišla na 62:49. Onda bitne poene za Mornar postižu Pulen i Luković i odbijen je napad, domaćin ima 67:49. Opet Bili Beron uzima stvari u svoje ruke i Zvezda pravi novu seriju i dolazi do 67:56. Ipak nije bilo ni snage ni vremena do kraja da se učini nešto više i Mornar je došao do velike pobjede.

Sjajan meč u domaćem timu odigrao je Uroš Luković, koji je dao 23 poena (10/10 za dva) i imao sedam skokova i šest blokada, Džejkob Pulen je dao 13, Ajzea Vajthed 10 poena. U poraženom timu Kevin Panter 22, Bili Beron 16 poena.

Mornar – Zvezda 71:63

Tabela: Partizan 15-4, Budućnost 14-5, Zvezda 12-7, Cedevita Olimpija 12-7, Mornar 12-7, Primorska 11-8, FMP 10-9, Igokea 7-12, Cibona 6-13, Krka 6-13, Mega 5-14, Zadar 4-15.