Zvezda borbena, Barsa prejaka

Košarkaši Barselone bolji od Crvene zvezde u Beogradu u meču 15.kola Evrolige.

Lider evrolige je slavio pobjedu 69:76 (13:20,18:14,18:27,20:15). Gosti su rano poveli sa 11 poena prednosti, ali se Zvezda nošena podrškom sa tribina, a među navijalima je bio i Novak Đoković, vratila i na poluvrijeme je Barselona otišla sa tri poena prednosti. Onda su u trećoj četvrtini opet otišli na dvocifrenu razliku i pred odlučujućih 10 minuta imali su 49:61. Pokušala je Zvezda da preokrene rezultat, ali jednostavno Barselona je jača individualno i došli su do 13. pobjede, dok je Zvezda doživjela deveti poraz.

U pobjedničkom timu Najdžel Hejs 14, Rolands Šmic i Sertak Šanli po 11, Nikola Mirotić 10 poena. U poraženom timu Luka Mitrović i Nikola Kalinić po 15, Nejt Volters je upisao 11 poena.