Zvezda bolja od Baskonije

Košarkaši Crvene zvezde u 28. kolu Evrolige bolji od Baskonije.

Zvezda je na domaćem terenu pobijedila Baskoniju 86:83 (13:26,28:15,14:15,31:27).

Gubio je domaći tim poslije prve četvrtine dvocifrenom razlikom, ali se se vratili i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 41:41. U trećoj četvrtini slična priča i pred posljednjih 10 minuta rezultat je (55:56). Onda u posljednjem kvartalu niska petorka Volters, Dobrić,Kalinić,Holins i Davidovac domaćem tinu donose devet poena prednosti, koje su uspjeli sačuvati do kraja i doći do 11. ovosezonske pobjede.

U domaćem sastavu Luka Mitrović je ubacio 18, Nejt Volters 17, Ostin Holins 12, a Nikola Kalinić 11 poena. Na drugoj strani Simone Fontekio 19, Vejd Boldvin 18, Džejson Grejndžer 15, Metju Kostelo 14 poena.

Efes je na domaćem terenu bio bolji od Fenerbahčea 84:79. U pobjedničkom sastavu Vasilije Micić sa 24 poena najbolji. Na drugoj strani Marko Gudurić 11.