Žalgiris na domaćem terenu bolji od Zvezde: Prvi poraz tima Duška Ivanovića

Kinan Evans

Crvena zvezda je izgubila od Žalgirisa u Kaunasu 79:74 u drugom kolu Evrolige.

Žalgiris je bolje ušao u meč. Iz dobre odbrane došli su do lakih poena i u ranoj fazi meča su imali vođstvo 13:4. Poslije dva napada koje je pod koše realizovao Rolands Šmits domaći tim je prvi put došao do dvocifrene prednosti 17:7. Zvezda je ulaskom Miloša Teodosića uspjela da se stabilizuje i do kraja prve četvrtine uspjeli su da naprave seriju 14:2 i imali su prednosti 21:19.

Zvezda je bolje počela drugu četvrtinu, ali je Žalgiris uspio da se vrati i prišli su na 28:27. Zveda je na poluvremenu imala tri poena prednosti 38:35.

Igraj u Meridianu: Odlične kvote i još bolja ponuda za sve evroligaške utakmice

U trećoj četvrtini gosti su održavali prednost i pred posljednjih 10 minuta rezultat je bio 56:50 prije svega zahvaljujući odličnoj igri Teodosića i ofanzivnom skoku Zvezde.

Nakon trojke Šabaza Nejpira gosti su na početku poslednje četvrtine imali vođstvo 59:50. Domaći tim onda prebacuje u brzinu više i prilazi u vođstvo 67:63 nakon serije 13:0. Nemanja Nedović je smanjio na 67:66 nakon dodatnog slobodnog bacanja. Onda je na drugoj strani Bredli Menek vezao pet poena i odveo svoj tim na 72:66, a trojkom Teodosić smanjuje na 72:69. Onda u finišu pesudila je izgubljena lopta Teodosića i Žalgiris je došao do pobjede

Žalgiris su do pobjede vodili Rolands Šmits sa 18, Edgaras Ulanovas sa 15 i Arnas Butkevičius sa 10 poena. Na drugoj strani Luka Mitrović 16, Miloš Teodosić 15 poena.