Duško Ivanović: Počeli smo mlako i završili mlako

Duško Ivanović

Duško Ivanović trener Crvene zvezde govorio posije poraza od Žalgirisa u drugom kolu Evrolige.

Zvezda je početkom posljednje četvrtine imala devet poena prednosti, ali su na kraju ipak poklekli i izgubili su 79:74.

,,Čestitam Žalgirisu. Počeli su i završili sa visokim intenzitetom. Počeli smo mlako i završili onako kako smo počeli. Imali smo problem da branimo Edgarasa Ulanovasa na niskom postu. Kada bismo pomagali, uslijedio bi protok lopte i trojka.

Žalgiris ništa nije promijenio u odnosu na prethodne duele. Igrali su kao u Bolonji, u četvrtoj četvrtini sa niskom postavom, switch odbranu. Imali smo problem da pronađemo unutrašnju igru i lake poene odatle. Ulanovas je napravio razliku”, rekao je Ivanović.

Igraj u Meridianu: Odlične kvote i još bolja ponuda za sve evroligaške utakmice

Iskusni stručnjak potom je govorio o Rokasu Giedraitisu, koji je večeras postigao četiri poena.

,,Sezona je duga. Znam vrlo dobro Rokasa. Želio sam da dođe u Crvenu zvezdu. Znam tačno šta može da pruži. Profesionalac je, igra dobro odbranu, napad. Kao i tim, treba da napreduje. Pobijedili smo uvodnu utakmicu lako, a ovo je prvi signal da nismo dobri u ovom momentu. Moramo da napredujemo”, zaključio je Ivanović.

U narednom kolu, Crvena zvezda dočekuje Monako.