Vladimir Jovanović: Prestali smo vjerovati da možemo da se vratimo

Vladimir Jovanović

Vladimir Jovanović govorio je poslije poraza od Crvene zvezde na startu ABA lige.

Crvena zvezda je slavila u Laktašima 81:63 prije svega boljom igrom u drugom poluvremenu.

”Čestitke Zvezdi na pobjedi. Mislim da smo imali svoje šanse u prvom poluvremenu, ali ih nismo iskoristili. Promašili smo neke otvorene šuteve, a oni su na naše dobre odbrane pogodili tri teške trojke i otišli na razliku koja nije bila realna u tom trenutku.

Nije dobro što nismo odgovorili na njihovu seriju u drugom poluvremenu. Prestali smo vjerovati da možemo da se vratimo i to je dovelo do manjka samopouzdanja, prije svega u odbrani.”

Zoran Mikeš stepenicu po stepenicu do Evrolige

Trener Aleksandrovčana smatra da njegova ekipa mora prikazati bolju igru u narednim utakmicama.

”Dozvolili smo im dosta lakih poena. Ali tek je prvo kolo, oni su evroligaška ekipa. Imaju puno pojedinaca koji mogu da riješe utakmicu. To se i desilo. Na primjer, Teodosić je imao sedam asistencija. Mi nastavljamo dalje i okrećemo se narednim utakmicama. Moramo biti mnogo bolji”, rekao je Jovanović.

Naredni rival Igokee biće Splitp. Meč je na programu u petak.