Crvena zvezda iz Laktaša nosi pun plijen

Dalibor Ilić

Crvena zvezda je u prvom kolu ABA lige pobijedila Igokeu u Laktašima.

Tim Duška Ivanovića slavio je ubjedljivu pobjedu 81:63. Zvezda je konstantno vodil i kontrolisala rezultat. U prvom poluvremenu tim Vladimira Jovanovića je bio u igri, nije dozvoljavao Zvezdi da se odlijepi, a na poluvrijeme se otišlo prednošću od osam poena gostiju poslije trojke sa zvukom sirene Rokasa Giedraitisa.

Onda ključna treća četvrtina u kojoj je Zvezda predvođena Milošem Teodosićem i Majkom Tobijem brzo napravila seriju otišla na 16 poena razlike i tu prelomila meč u svoju korist. Do kraja su rutinski odigrali i upisali prvi trijuf.

Majk Tobi je prevodio goste sa 19 poena, Rokas Giedraitis je imao 12, Dalibor Ilić je ubacio 11, a Luka Mitrović 10 poena.

U domaćem timu Marko Jeremić 15, Nikola Tanasković 14 poena.

Naredni rival Zvezde biće Cedevita Olimpija, dok će Igokea u drugom kolu gostovati kod Splita.