Vladimir Jovanović: Nismo igrali odbranu u prvom poluvremenu kako treba

Vladimir Jovanović

Vladimir Jovanović trener Igokee govorio je poslije pobjede njegove ekipe protiv Zadra nakon produžetka u devetom kolu ABA lige.

Igokea je poslije preokreta i velike borbe savladala Zadar nakon produžetka sa 100:94 i tako došla do sedme ovosezonske pobjede.

”Čestitam mojoj ekipi na pobjedi. Bila je ovo bitna utakmica za nas. Rekao sam da je Zadar kvalitetan i atipičan tim i da mogu biti nezgodan protivnik za sve. Pogotovo kada imaju dobro šutersko veče, kao večeras u prvom poluvremenu. Nismo igrali odbranu kako treba u prvom poluvremenu, nismo bili pravi i nismo imali pravu energiju.

Gubili smo zbog toga 16 razlike. Uložili smo mnogo više energije u drugom poluvremenu. Služio nas je šut za tri poena večeras i na kraju smo okrenuli utakmicu. Imali smo težak raspored, ali moramo biti mnogo bolji”, rekao je Jovanović.

Milanska Olimpija iskoristila “Black friday” u Beogradu

Danijel Jusup trener Zadra bio je kratak.

”Čestitao bih Igokei na pobjedi, a ove neke stvari koje ne smijem govoriti ću radije prešutiti. Ali neke stvari koje sam vidio, nisu mi se svidjele”, rekao je Jusup.

Igokea u narednom kolu dočekuje Mornar, dok Zadar ide u goste Cedevita Olimpiji.