Igokea nakon velikog preokreta bolja od Zadra: Stefan Mudi još jednom najbolji kad je najpotrebnije

Stefan Mudi

Igokea je u devetom kolu ABA lige na domaćem terenu pobijedila Zadar 100:94 nakon produžetka.

Gosti su mnogo bolje odigrali prvo poluvrijeme u kojem je tim Vladimira Jovanovića igrao bez energije i odbrane i vodili su 52:36. Onda povratak Igokee u trećoj četvrtni su uspjeli da preokrenu rezultat i povedu 63:59. Onda Zadar pravi seriju 10:0 i odlazi sa prenošću 69:63 na mini odmor pred poslednjih 10 minuta.

Imali su prednost sve do finiša kada Marko Jeremić postiže trojku za izjednačenje 83:83. Imao je Zadar 15 sekundi za posljednji napad, ali Luka Božić je dobro čuvan i otišlo se u produžetak. U dodatnih pet minuta Stefan Mudi je vezao 11 poena, a ukupno je u produžetku postigao 14 i odveo je svoj tim do sedme pobjede.

Stefan Mudi sa 24 poena bio je najefikasniji kod pobjednika, Marko Jeremić je ubacio 19, Mario Nakić 16, a po 10 su ubacili Nikola Tanasković i Edin Atić. Na drugoj strani Luka Božić 28 poena i 11 skokova, Dario Drežnjak i Marko Ramljak su dali po 14.