Vanja Marinković i Markus Hauard vodili Baskoniju do pobjede protiv Crvene zvezde

Baskonija slavila u Beogradu
Vanja Marinković

Vanja Marinković i Markus Hauard odigrali su sjajan meč i potpomognuti Čimom Monekeom odveli Baskoniju do pobjede protiv Crvene zvezde 91:90 u 22. kolu Evrolige.

Zvezda je bolje odigrala prvo poluvrijeme protiv ekipe njihovog bivšeg trenera Duška Ivanovića, koja je loše igrala odbranu i imali su konstantno vođstvo, koje je na poluvremenu iznosilo 52:43.

Onda možda i ključna četvrtna je bila treća. Zvezda je postigla samo 10 poena, a raspucao se Markus Hauard, pridružio mu je Vanja Marinković ,kao i Čima Moneke i gosti uspjevaju da preokrenu rezultat i pred posljednih 10 minuta su vodili 69:62. Prednost su sačuvali do kraja kada je ključna dva slobodna bacanja za vođstvo 91:87 postigao Vanja Marinković, a domaći tim je trojkom sa zvukom sirene Jaga Dos Santosa samo ublažila poraz.

Basknija sada ima 12 pobjeda i 10 poraza, a Zvezda ima devet pobjeda i 13 izgubljenih utakmica.

Markus Hauard je meč završio sa 32 poena (7/10 za tri), Vanja Marinković je ubacio 18 (5/9 za tri), Čima Moneke je imao 13 poena i 12 skokova. U domaćem timu Jago Dos Santos 26, Rokas Giedraitis 13, Džavonte Smart je na debiju ubacio 11, a Adam Hanga se zasutavio na 10 poena.