Težak poraz Zvezde u Vitoriji

Košarkaši Crvene zvezde izgubili u meču 10. kola Evrolige od Baskonije u gostima.

Baskonija je tim koji je ubacio najviše poena Crvenoj zvezdi ove sezone. Na debiju trenera Nevena Spahije slavili su pobjedu 93:74 (25:22,30:10,13:21,25:21). Nakon izjednačene borbe u prvoj četvrtini, pitanje pobjednika je riješeno u drugoj, poslije koje Baskonija na poluvrijeme odlazi sa 23 poena prednosti (55:32). Do kraja je domaći tim rutinski sačuvao prednost i došao do četvrte pobjede, dok je Zvezda doživjela šesti poraz.

Problem za Zvezdu je povreda Nikole Kalinića koju je zaradio sredinom druge četvrtine zbog koje se nije više vraćao u igru.

U pobjedničkom timu Stiven Inok 23, Rokas Giedraitis 21, Vejn Boldvin 14, a Vanja Marinković je ubacio pet poena. Na drugoj strani Nikola Ivanović 21, Maik Cirbes 12, Ognjen Dobrić i ostin Holins po 11, Ognjen Kuzmić 10 poena.