Stefan Mudi za pobjedu Igokee u Beogradu protiv Partizana

Stefan Mudi

Stefan Mudi je poenima na dvije sekunde prije kraja meča obezbijedio pobjedu Igokei protiv Partizana 91:89 u meču sedmog kola ABA lige.

Poslije ovog kola ekipe su izjednačene na tabeli sa po pet pobjeda i dva poraza.

Igokea je odigrala odlično prvo poluvrijeme. Tim Vladimira Jovanovića je vodio većim dijelom, a najveća prednost koju su imali je 48:34 na poluvremenu. Služio je šut za tri poena gostujuće košarkaše, koji su u prvom poluvremenu ubacili osam trojki iz 11 pokušaja. Po tri su ubacili Edin Atić i Marko Jeremić.

Srbija moćna i u Skoplju protiv Sjeverne Makedonije

U drugom poluvremenu odnosno u trećoj četvrtini Igokea je nastavila sa sjajnom igrom i prednost je u par navrata išla i do 22 poena. Partizan je u posljednjoj četvrtini uspio da se vrati i izjednači na 87:87. Onda mrtva lopta na 15 sekundi do kraja, koja dolazi do Stefana Mudija, koji se odlično snalazi pod košem i poentira za pobjedu.

Marko Jeremić i Nikola Tanasković u pobjedničkom timu su dali po 17 poena, Edin Atić je dao 14, Dragan Milosavljević 12, a 10 poena je ubacio Zoran Nikolić.

U ekipi Partizana Zek Ledej 16, Uroš Trifunović 15, Danilo Anđušić 13 poena.