Srbija moćna i u Skoplju protiv Sjeverne Makedonije

Srbija

Ženska reprezentacija Srbije bila je ubjedljiva i u drugom kolu prvog „prozora“ kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2025. protiv Sjeverne Makedonije u Skoplju 103:60.

Od prvog minuta bila je evidentna velika razlika u kvalitetu u korist srpskog tima. Domaće su samo u prva dva minuta parirale, pa je Srbija zahvaljujući velikom broju izgubljenih lopti rivalki u 7. minutu već imala 16:6, a na isteku prve dionice bilo je velikih 30:12.

Nastavile su srpske djevojke dominaciju i u drugoj četvrtini, posle dva minuta imale i preko 20 poena prednosti. U 17. minutu poslije poena Krajišnik i Andreson bilo je 45:22, a na poluvremenu 51:28.

U istom ritmu krenula je i treća dionica, pogađale su raspoložene Dugalić, Nogić, Raca… Prednost Srbije je ponovo rasla, u 25, minutu iznosila je „plus 28“ – 65:37, a u finišu ove dionice i najvećih 79:46.

Otvorila je Srbija posljednji period igre serijom 8:0 za 87:46. Do kraja utakmice selektor Marina Maljković dala je šansu i mlađim igračicama, sve su na kraju poentirale,

Utakmice drugog „prozora“ na programu su tek u novembru sljedeće godine.

Zvezda u drugom poluvremenu “slomila” Zadar i upisala novu pobjedu

“Odigrali smo vrlo dobru utakmicu, vrlo važna pobjeda za nas, rezultatski, zadovoljna sam našom igrom, naročito u odbrani, mislim da sa ovako pozitivnim osjećajem možemo da čekamo naredno okupljanje” rekla je Tina Krajišnik.

“Od početka smo ušle fokusirane u utakmicu, uradile sve što je Marina tražila, baš sam zadovoljna pristupom, odbranom i napadom. Ovo je bila dobra priprema za februar, nadamo se najboljem”, rekla je Ivana Raca.

Najefikasnija u srpskom timu bila je Angela Dugalić sa 17 poena, dok je rivalke predvodila Angelika Mitrashinovikj sa 23 poena.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.