Srbija u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju!

Najbolje košarkašice Srbije ostvarile su veliku pobjedu protiv Kine 77:70 i plasirale se u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju, gdje će u petak 6. avgusta od 6.40 sati po srpskom vremenu igrati protiv SAD.

Srbija je tako ostvarila još jedan sjajan rezultat i plasirala se u borbe za medalju.

Odlično je Srbija otvorila meč, zahvaljujući poenima i asistenciji Dabović povela 4:0… Upisale su Kineskinje prva četiri poena sa linije penala, koristile brzinu i u 5. minutu poslije dosta promašaja sa obe strane izjednačile na 6:6. Igralo se potpuno izjednačeno, koš za koš, sjajna je bila Stanković pod košem, da bi Srbija na prvu pauzu otišla sa 16:14.

Forsirao je rival igru na centre, a prvu trojku za srpski tim pogodila je Bruks, onda dodala i dvojku za 23:16 u 13. minutu. Ubacile su Kineskinje prvu trojku iz desetog pokušaja, ali je Vasić odmah uzvratila istom mjerom, da bi rival serijom 7:0 prišao na 26:28. Dugo je na semaforu stajao isti rezultat, sve do trojke Kine u 18. minutu, pa odgovora Srbije preko odlične Bruks – 31:29. Na poluvremenu, izabranice selektorke Marine Maljković otišle su u plusu – 35:33.

Otvorila je Crvendakić treću dionicu trojkom, Kineskinje su odmah vratile, a Krajišnik poentirala za 40:36. Uslijedio je period izjednačene igre, da bi Kineskinje u 25. minutu ponovo povele – 44:42. Iskoristio je rival nekoliko nerealizovanih napada Srbije i povećao na 48:44, a u 30. minutu stigao i do 57:49. Na posljednju pauzu, poslije loše treće četvrtine Srbije, Kineskinje su otišle sa najvećih „plus devet“ – 58:49.

Odlučila se selektorka Maljković na startu posljednje dionice za presing, koji je donio mini seriju 4:0 za 53:58. Pogodila je Dabović trojku iz velike daljine, a onda i iz kontre za izjednačenje – 58:58 u 33. minutu. Dodala je Bruks dvojku za ukupno 11:0 i prednost 60:58. Izjednačila je Han na 63:63, Vasić pogodila trojku za 66:63, a Kina uzvratila istom mjerom na 3:40 prije kraja – 66:66. Šao je iskoristila dva slobodna bacanja i ponovo donela rivalu prednost (67:66). Pogodila je Vasić za 70:68, izjednačila Han, pa sjajna Sonja donela 72:70, a onda na 1:35 prije kraja Bruks 74:70. Poslije tajm auta Kine odbranili smo napad, ali ga nismo realizovali, pa je Li promašila trojku 28.4 sekunde prije poslednje sirene. Faulirana je Dabović koja je jednom pogodila sa linije penala  (75:70). Ponovo su Kineskinje promašile, faulirana je Vasić koja je dva puta bila sigurna i donijela je veliko polufinale Srbiji – 77:70!

Najefikasnija na utakmici bila je upravo Jelena Bruks sa 18 poena, dva skoka i jednom asistencijom.

Dvocifrene su bile još Sonja Vasić, sa dabl-dablom (16p+10sk), te Ana Dabović sa 13 poena, tri skoka i šest uspješnih dodavanja.