Radonjiću, Nelsonu i Lesoru pokloni, a poslije toga nije bilo milosti

Košarkaši Crvene zvezde zabilježili osmu pobjdu u Evroligi.

Zvezda je u prvom meču u 2020. godini pobijedila Bajern u meču 17. kola Evrolige sa 93:63 (25:13,28:18,18:15,22:17) što je najubjedljivija pobjeda Zvezde u Evroligi.

Lijepo su navijači i Uprava Zvezde dočekali bivšeg trenera Dejana Radonjića i bivše igrače Demarkusa Nelsona i Matijasa Lesora, ali poslije toga nije bilo milosti.

Gosti su dobro počeli meč poveli 6:0 i to je bilo to. Zvezda je brzo preuzela konce igre, zaigrala dobro u odbrani, iz čega su dolazili do lakih poena u napadu, ekipa je dobila samopozdanje i do poluvremena su obezbijedili ubjedljivu pobjedu. Nakon 20 minuta igre Zvezda je imala prednost od 22 poena (53:31). Na ovom meču za Zvezdu nisu igrali Odžo, Gist i Čović, dok je debitovao Kevin Panter, a pve evroligaške poene postigao je i Marko Jagodić Kuridža.

Na kraju u pobjedničkom timu Kevin Panter i Lorenco Braun su dali po 15, Vladimir Štimac i Dejan Davidovac po 13, a Bili Beron je dao 10 poena.

Na drugoj srani Greg Monro 20, Vladimir Lučić 11 poena.

Valensija – Alba 21.00

TABELA: Efes 13-3, Real Madrid 13-3, Barselona 13-4, Makabi 11-6, CSKA 11-5, Panatinaikos 9-7, Himki 8-8, Armani 8-8, Asvel 8-8, Valensija 7-9, Crvena zvezda 8-9, Baskonija 7-10, Olimpijakos 6-11, Bajern 6-11, Fenebahče 6-11, Alba 5-11, Žalgiris 5-12, Zenit 4-12.