Poraz Zvezde u “neprijateljskoj” atmosferi u Kaunasu

Novi poraz u Evroligi za košarkaše Crvene zvezde.

Žalgiris je u odgođenom meču 21. kola slavio na domaćem terenu poslije produžetka 103:98 (23:14,22:18,15:35,28:21,15:10). Prije početka meča, koji rezultatski nije značio nijednom timu, prilikom intoniranja himne Evrolige igraći Žalgirisa držali su zastavu Ukrajine na kojoj je pisalo “Stop ratu”. Igrači Zvezde nisu i izazvali su gnjev domaće publike.

U uzavreloj atmosferi domaći igrači su zaigrali bolje i na poluvremenu imali vođstvo 45:32. U nastavku buđenje gostiju, sjajna treća četvrtina u kojoj su postigli 35 poena i dolazi do preokreta. U finišu Zvezda je na devet sekundi imala tri poena prednosti. Onda nisu pravili faul Kavano je nakon jedne finte propustio Kalinića, nakon druge Dobrića i sa zvukom sirene postigao trojku za produžetak 88:88. U dodatnih pet minuta domaći tim bolji i dolazi do pobjede.

U pobjedničkom timu Lukas Lekavičijus 17, a u posljednjem evroligaškom meču u karijeri Paulius Jankunas je ubacio 13 poena. Na drugoj strani Ognjen Dobrić 21, Dejan Davidovac 18, Stefan Marković 14, Nikola Kalinić 12, Eron Vajt 11 poena.