Poraz crno bijelih u Rusiji

Košarkaši Partizana poraženi od Lokomotive u trećem kolu Top 16 faze Evrokupa.

Poslije poraza u Krasnodaru 74:67 (19:17,18:13,17:19,20.18). Crno bijeli su na učinku pobjeda i dva poraza. Partizan je dobro počeo meč, preko Novice Veličkovića na niskom postu došao do vezanih poena, igrali su agresivno u odbrani, govor tijela je govorio da su došli da daju sve od sebe, ali nije dugo trajalo. Ubrzo su domaći preuzeli stvari u svoje ruke, Partizan imao puno problema sa idejom u napadu i Lokomotiva dolazi do dvocifrene prednosti. Ipak do poluvremena Partizan, koji je večeras bio bez povrijeđenog Rašona Tomasa, smanjuje na 37:30. Odlično počinje ekipa Partizana drugo poluvrijeme, dolaze i do vođstva 46:45, ali ne mogu u visokom ritmu da igraju u kontinuitetu. Kada je Lokomotiva početkom posljednje četvrtine otišla na 60:49 bilo je jasno da je to novi poraz Partizana.

U pobjedničkom timu Vil Kamings najefikasniji sa 15 poena. U ekipi Partizana prvo ime Novica Veličković sa 15, Markus Pejdž je ubacio 12, a Ognjen Jaramaz 11 poena.