Peti poraz Borca u nizu: Bosna ubjedljiva u Boriku, Leotar nakon produžetka slavio u Mrkonjić Gradu

Borac - Bosna

Peti poraz u nizu u Ligi BiH doživjeli su košarkaši Borca. Leotar slavio nakon produžetka u Mrkonjić Gradu.

U meču osmog kola sarajevska Bosna je bila ubjedljiva u Banjaluci i slavila pobjedu 74:57 i tako nanijela peti poraz u nizu u Ligi BiH ekipi Zorana Kašćelana. Borac je odlično odigrao prvu četvrtinu poslije koje su imali 10 poena prednosti i onda su stali. Bosna je do poluvremena preokrenula rezultat i na velili odmor otišla sa prednošću 31:30.

Gdje su stali u drugoj košarkaši Aleksandra Damjanovića su nastavili u trećoj četvrtini poslije koje su imali prednost 54:43. Tu prednost su sačuvali do kraja i upisali su šestu ovosezonsku pobjedu.

Sead Hadžifejzović sa 15 poena je predvodio goste, Vojin Ilić, Milivoje Božović i Jure Zubac su ubacli po 12. U domaćem timu Boris Dragojević sa 11 poena jedini dvocifreni. U dresu Borca debitovao je Sandi Grubelić i upisao šest poena.

Danilo Palalić: Konstantna omalovažavanja, potcjenjivanja i nedostatak poštovanja

Leotar je slavio u Mrkonjić Gradu nakon produžetka 79:78 i tako upisao četvrt trijumf, dok je Mladost ostala na dvije pobjede. Gosti su na 15 sekundi do kraja imali vođstvo 68:64. Onda Dejan Ćup pogađa dva bacanja za 68:66. Potom Branislav Paunović uspijeva da polaganjem donese produžetak svom timu.

U dodatnih pet minuta Mladost je uspjela da povede 75:70, a gosti prave mini seriju 7:0 dolaze do prednosti, koju su sačuvali do kraja.

Stefan Glogovac sa 22 poena bio je najefikasniji u ekipi Leotara, Vuk Bojanić je ubacio 14, Božo Đurasović i Dejan Šakotić su dali po 11, a Vasilije Milović je postigao 10 poena. U domaćem timu Orhan Špago 15, Đorđe Aleksić 12, Branislav Paunović 10 poena. Debitant Matija Popović je postigao osam poena.