Danilo Palalić: Konstantna omalovažavanja, potcjenjivanja i nedostatak poštovanja

Danilo Palalić

Danilo Palalić trener Prijedor Spartka govorio sa čim se sve susreću njegovi košarkaši.

Prijedor je u subotu uveče pobijedio tuzlansku Slobodu poslije produžetka 102:98 i tako upisao treću vezanu pobjedu u Ligi BiH na domaćem terenu. Tim Danila Palalića igra prvu sezonu u Ligi BiH i tim je sa vjeorvatno i najmanjim budžetm u ligi. Ipak pošteno se bore i upisali su pobjede protiv timova, koji imaju i zvučnija imena i veće budžete.

“Šta da kažem osim da sam ponosan na moje igrače. Niko ne zna kroz šta ti momci prolaze. Na njima je najveći pritisak, konstantna omalovažavanja, potcjenjivanja i nedostatak poštovanja. Ali imaju veliki ponos i veliko srce, grizu za ovaj dres, ovaj klub i grad”, rekao je Palalić šta mu je na duši, a potom je govorio i o samoj utakmici protiv Slobode:

“Jako teška utakmica, protiv jako dobre ekipe Slobode. Imali smo problema u prvom poluvremenu, nismo bili dovoljno brzi i pokretljivi i gosti su to iskoristili za +7 na poluvremenu. U drugom dijelu fantastična borba za svaku loptu.

Uspjeli smo smanjiti greške i bili skoncetrisani u važnim trenucima. Nemanja Stanković nam je svojom mirnoćom dao šansu za produžetak pogodivši dva bacanja i podigao ostalim igračima samopouzdanje pred produzetak u kojem smo bili bolji. Svi momci su bili sjajni i čestitam im ovu veliku pobjedu“, kazao je Palalić za Infopriejdor.