“Parni valjak” jači od Lokomotive

Partizan i dalje bez poraza u Evrokupu.

Paritzan je u četvrtom kolu Evrokupa nošen fantastičnom podrškom sa tribina dvorane “Aleksandar Nikolić” pobijedio Lokomotivu 80:71 (24:18,17:17,16:23,23:13), koja sada ima dvije pobjede i dva poraza.

Crno bijeli su igrali na visokom nivou odbranu tokom cijelog meča, u napadu kada je “škripalo” nisu gubili glavu, tražili su najbolja rješenja, a svako od igrača je dao doprinos velikoj pobjedi.

Imali su crno bijeli u prvom dijelu i 12 poena razlike, ali je Lokomotiva uspjela da na veliki odmor ode sa šest poena zaostatka (41:35). U trećoj četvrtini Partizan je brzo ušao u bonus i imao je problema sa igrom u napadu, a gosti su uglavnom sa linije slobodnih bacanja dolazili do poena i u jednom momentu su imali i šest poena prednosti. Onda je bitnu trojku dao Markus Pejdž i odbio napad Lokomotive. U posljednjoj četvrtini Partizan agresivan, došli su do par lakih poena iz odlične odbrane i na kraju se čula pjesma Gorbara.

U pobjedničkom timu Rašon Tomas 16, Vilijam Mozli 11 poena i devet skokova, Rade Zagorac i Ognjen Jaramaz po 10 poena.

Na drugoj strani Sem Deker i Vil Kamings po 17 poena.