Panatinaikos u spektakularnom meču bolji od Anadolu Efesa: Rekord karijere Huanča Ernangomeza
printscreen
Panatinaikos, koji brani titulu šampiona Evrolige pobijedio je Anadolu Efes na domaćem terenu u prvom meču plej-ofa.
Panatinaikos je slavio pobjedu 87:83 za vođstvo 1:0 u četvrtfnalnoj seriji.
Imao je domaći tim u prvom poluvremenu vođstvo 30:20. Onda se ulaskom Derika Vilisa sve promijenilo. Uslijedila je serija gostiju, koji su na poluvremenu imali vođstvo 48:40.
U trećoj četvrtini nije bilo većih promjena i gosti u posljednju četvrtinu ulaze sa prednošću 72:64. Onda sjajna serija Panatinaikosa 12:0 na početku posljednjeg kvartala.
Gosti su uzvratili i meč je ušao u neizvjesnu završnicu. Ključne poene za pobjedu svog tima, odnosno trojku za vođstvo 85:80 postigao je Džerijan Grant na 30 sekundi do kraja.
Što se strijelaca tiče u pobjedničkom timu Huančo Ernangomez je postavio rekord karijere sa 20 poena i rekord karijere u skokovima. Imao ih je Španac ukupno 16.
Kendrik Nan je dao 15, Omer Jurtseven 14, Kostas Slukas 13, a Čedi Osman je ubacio 11 poena. Na drugoj strani Vensan Poarije i Šejn Larkin po 17, Elajdža Brajant 14, Derek Vilis 11 poena.
Drugi meč na programu je u četvrtak takođe u Atini u 20 časova i 30 minuta.
- Košarkaški savez BiH je kao kinder jaje
- Počeo je plej-of: Spektakl i pobjeda Fenerbahčea u Istanbulu
- Evroliga se pohvalila gledanošću: Partizan i Crvena zvezda u vrhu
- Banjalučke ekipe: Jedna bez poraza, druga bez pobjede, treća u sredini
- Sterling Braun junak derbija: To je ono što ja radim, pogađam otvorene šuteve
- Borac ogorčen: Dokle više ovako

