Orlovi idu preko Plamena

Košarkašice Orlova zabilježile novu pobjedu u WABA ligi. Banjalučanke su savladale ekipu Plamena iz Požege 77:63.

Banjalučanke su od samog starta nametnule svoj tempo igre i gošćama nisu dozvolile da naprave bilo kakvo iznenađenje. Imala je ekipa Orlova tokom čitavog prvog dijela utakmice visoku prednost, u jednom trenutku i plus 19. Ipak, do poluvremena ekipa Požege uspjela je da smanji zaostatak na deset poena i na pauzu se otišlo pri rezultatu 45:35 za domaće.
U trećoj četvrtini zabranice Dragane Svitlice održavale su stečenu prednost. Sve što su gošće iz Hrvatske uspjele jeste da u posljednoj dionici priđu na četiri poena zaostatka, nakon čega su domaće igračice zaigrale agresivnije u odbrani što im je donijelo na kraju plus 14, 77:63.
Sjajan meč odigrala je Nataša Šobot koja je bila najefikasnija na meču sa 25 poena. Pratile su je Vladinka Erak sa 15 i Tamara Rajić sa 11 poena. Kod gošći najraspoloženija je bila Kapinga Maveja koja je ubacila 23 poena, dok je Jelena Ivezić postigla 21 poen. Nakon ovog meča ekipa Orlova se nalazi na petom mjestu na tabeli sa omjerom od pet pobjeda i pet poraza.