Borac razbio Sparse

Košarkaši Borca u devetom kolu ABA 2 lige bolji od Sparsa.

Borac je pred domaćin mavijačima slavio ubjedljivu pobjedu 83:62 (14:17,16:18,34:14,19:13)

Nakon poraza od Heliosa prije dva dana, košarkaši Borca odigrali su odličnu utakmicu protiv ekipe Sparsa. Prvo poluvrijeme pripalo je košarkašima iz Sarajeva koji su na pauzu otišli sa pet poena prednosti. A u nastavku utakmice probudili su se izabranici Dragana Nikolića. Crveno plavi utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili sa 20 razlike, 34:14 i u posljednju četvrtinu ušlo se pri rezultatu 64:49. Borac je nastavio sa odličnom igrom i poslije nekoliko minuta četvrtog perioda otišao na +20, 71:51 i praktično riješio pitanje pobjednika. Banjalučani su mirno priveli meč kraju za novu osmu pobjedu u drugoj po jačini regionalnoj ligi Najefikasniji kod Banjalučana bili su Stefan Kenić sa 16 poena, pratili su ga Dijante Boldvin sa 15 poena i sedam asistencija, dok je Džošua Kaninhem postigao 13.. Kod Sparsa, po 15 poena postigli su Marko Ramljak i Jakov Mustapić, dok je sedam ubacio Mašan Vrbica. Borac nakon 9. kola zauzima prvo mjesto sa 8 pobjeda i jednim porazom.