Odbrana,trčanje, čitanje odbrane

Izjava Željka Obradovića nakon pobjede protiv Igokee.

Crbo bijeli su pobijedili Igokeu 83:70 i upisali šestu pobjedu u nizu u ABA ligi. Izuzev problema u prvoj četvrtini Partizan je kontrolisao meč.

Početak utakmice je bio sličan onoj koju smo odigrali u Laktašima. Oni su tim koji mijenja odbranu i stalno pokušavaju da protivnika uvede u kontraritam, što su i uspjeli u prvoj četvrtini. U drugoj smo sve promijenili, prije svega u odbrani, rastrčali smo se, davali lake poene u kontranapadu i čitali tu njihovu odbranu, što je bilo i ključ utakmice, kao i početak drugog poluvremena gdje smo napravili ozbiljnu razliku. Ipak, oni su tim koji se nikada ne predaje, probali su da se vrate. Čestitke igračima na pobjedi i hvala navijačima na još jednoj sjajnoj podršci”, izjavio je nakon meča trener Partizana Željko Obradović.