Bajić: Partizanova visoka petorka zadala puno problema

Izjava Dragana Bajića nakon poraza od Partizana.

Partizan je slavio pobjedu 83:70 u 23. kolu ABA lige.

“Čestitam Partizanu na zasluženoj pobjedi i želim im puno sreće u nastavku svih takmičenja. Znali smo da su crno-bijeli veoma agresivni, pokušali smo kroz treninge da spriječimo da nam se u prenosu lopte dogode greške koje su nam se desile i u prvoj utakmici gdje smo praktično sami sebe pobijedili. To je dosta dobro izgledalo dok nismo ušli u fazu napada, gdje smo iz nekih grešaka dozvolili Partizanu da dođe do 12 poena iz kontranapada u prvom poluvremenu, što je previše za ovakav tim kao što je beogradski. Dobro otvaranje utakmice, dobro kontrolisano i napadački i defanzivno, međutim u drugoj četvrtini Željko je uveo specifično visoku petorku, što nije koristio ove sezone vjerovatno znajući šta radi i to nam je napravilo problem u situacijama kada je preuzimao sve, gdje smo mi izgubili tečnost u napadu. Otvaranje drugog poluvremena i serija Partizana 10:0 umnogome je usmjerila meč u Partizanovu korist, ali raduje me što smo uspjeli da se vratimo iz minusa od 20 razlike u korektnu utakmicu i možemo reći, do samog kraja bila je utakmica živa. Nismo imali snage da dođemo do preokreta, ali je veoma bitno da smo uspjeli, bez obzira što nam nedostaje Ilić koji je možda i, statistički, naš najbolji igrač ove sezone, zaustavimo ofanzivni skok Partizana”, rekao je trener Igokee Dragan Bajić.

Dodao je kako je cilj Igokee plej of.

“Treba izvući dobre i loše stvari i okrenuti se nastavku sezone. Mi imamo naš cilj, da se plasiramo u plej-of, i veoma smo blizu toga, već u sljedećoj utakmici sa Studentskim centrom može da nam otvori put da to obezbedimo tri, četiri kola prije kraja što bi bio veliki uspjeh.”