Partizanova deveta u nizu

Košarkaši Partizana u 23. kolu ABA lige bolji od Igokee. Deveta pobjeda u nizu u ABA ligi za crno bijele.

Partizan je na domaćem terenu pobijedio 83:70 (15:20,24:8,26:23,18:19). Gostujući košarkaši su bili odlični u prvoj četvrtini. Partizan nije imao rješenja za visoke igrače Igokee, Dešona Stivensa i Nikolu Tanaskovića. Onda su počeli da igraju sa visokom petorkom i to je dalo rezultat. Crno bijeli su odlično odigrali drugu četvrtinu u kojoj su riješili mnoge dileme. Na poluvremenu su imali (39:28), a do kraja su većinom imali ubjedljivu dvocifrenu prednost. U posljednjen kvartalu Igokea je najviše zahvaljujući razigranom Voleru uspjela da smanji na jednocifren zaostatak, ali nisu imali snage za nešto više.

U pobjedničkom timu Kevin Panter 20, Zek ledej 15 poena i 11 skokova, Balša Koprivica i Jam Madar su dali po 10 poena. U ekipi Igokee Antabija Voler 19, Nikola Tanasković 16, Dešon Stivens 13 poena.

PARTIZAN: Panter 20, Vukčević 1, Ledej 15 (11sk), Zagorac 3, Avramović 2, Koprivica 10, Smailagić 9, Mur 4, Glas, Lesor 8, Trifunović 1, Madar 10 (6as)

IGOKEA: Vulić, Robinson 7 (8as), Tanasković 16, Radanov 1, Jošilo 2 (5sk), Talić, Stivens 13, Voler 19, Fundić 4, Đorđević 8, Delalić