Micić prekinuo Fenerov niz

Efes u 26. kolu Evrolige bolji od gradskog rivala Fenerbahčea.

Tim Igora Kokoškova u duel sa Efesom je ušao u odličnoj formi. Imali su 10 pobjeda u nizu u Evroligi. Serija je prekinuta na brutalan način. Efes je slavio ubjedljivu pobjedu 74:106 (11:24,28:29,19:28,16:25)

Gosti su od početka zaigrali sjajno u napadu predvođeni Vasilijem Micićem. Na početku druge četvrtine su imali i 20 poena prednosti. Tim Igora Kokoškova je u jednom momentu predvođen Veselim, koji je postigao osam poena u drugoj četvrtini, prišao na 11 poena zaostatka. Ipak nakon tajm auta Efes opet igra dobro i na poluvrijeme odlazi sa 14 poena razlike. Pitanje pobjednika definitivno je riješeno u trećoj četvrtini na čijem isteku je Efes imao nedostižnih 81:58.

Fener je sada na učinku 15-11, a Efes ima 15 pobjeda i 10 poraza.

U pobjedničkom timu Vasilije Micić sjajan sa rekordom karijere, 37 poena uz samo dva promašaja (4/6 za dva, 6/6 za tri,11/11 sl.bacanja), imao je i pet asistencija za indeks 44. Rodrig Buboa je dao 14, Šejn Larkin 11 poena.

Na drugoj strani Nando De Kolo 24, Jan Veseli 18, Marko Gudurić četiri poena.