Mega namučila Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde i nakon četvrtog kola ABA lige ne znaju za poraz.

U duelu do ovog kola neporaženih timova Zvezda je kao gost pobijedila Megu 73:76 (18:24,17:16,18:15,20:21). Namučila je mlada ekipa Mege lidera ABA lige i da su oni pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Zvezda je u prvom poluvremenu kontrolisala igru imali su u jednom momentu i 14 poena razlike. Ipak tim Vlade Jovanovića se vratio i u posljednjoj četvrtini su došli do minimalne prednosti. Onda u finišu meča poenima Lojda sa linije slobodnih bacanja i Davidovca poslije ofanzivnog skoka su došli do pobjede. Imala je Mega za posljednji napad pet sekundi, Mišković je šutirao za tri, ali je promašio.

U pobjedničkom timu najefikasniji Džordan Lojd sa 19 poena, Marko Jagodić Kuridža je dao 13, a Kori Volden 11. U domaćem sastavu Filip Petrušev 22 poena i 11 skokova, Marko Simonović 16 poena, a Luka Cerovina 11.

Trener Crvene zvezde Saša Obradović isključen je početkom drugog poluvremena zbog dvije tehničke greške.