Mega iznenadila Crvenu zvezdu: Nemanja Nedović se ispromašivao

Mega iznenadila.
Stefan Miljenović

Mega je u 24. kolu ABA lige u gostima pobijedila Crvenu zvezdu 89:83 i to prvi put u istoriji lige, a do sada su odigrali 25. mečeva.

Crvena zvezda je pobjedom mogla ovjeriti prvo mjesto pred start plej-ofa. Nisu uspjeli, Mlada ekipa Mege je odigrala odlično posljednju četvrtinu i nakon Partizana ove sezone su pobijedili i Crvenu zvezdu.

Domaći tim je na kraju treće četvrtine imao šest poena prednosti, činilo se da kontrolišu igru i rezultat, Nemanja Nedović i Miloš Teodosić su plesali po terenu. Onda u posljednjoj četvrtini najmlađi tim lige se budi i polako smanju je vođstvo. Na drugoj strani Nedović je ušao u negativnu seriju.

Napadi domaćih su se završavali preko njega, a Nedović je promašio svih pet pokušaja u posljdnjem kvartalu, da li da su bili u pitanju šutevi ili polaganja, a pogodio je samo jedno slobodno bacanja. Na drugoj strani kada su došli do izjednačenja, košarkaši Mege su došli i do samopouzdanja i upisali su pobjedu, ukupno 14 ove sezone.

Stefan Miljenović je sa 18 poena predvodio goste, Uroš Plavšić je imao 16 poena i 12 skokova, a 16 poena je ubaco i Andrija Jelavić, Nikola Đurišić je dao 14, a po 10 su ubacili Omerdžan Iljasolu i Filip Jović. U domaćem timu, kome je ovo bio četvrti poraz ove sezone, Adam Hanga 22, Nemanja Nedović 16 poena.