Janis Sferopulos nakon poraza od Mege: Teško je pobijediti kada protivnik ima veću želju

Sferopulos nakon Mege.
Janis Sferopulos

Janis Sferopulos trener Crvene zvezde obratio se medijima poslije utakmice 24. kola ABA lige.

Mega je izjenadila Crvenu zvezdu i upisala pobjedu 89:83. Tako je tim Marka Baraća upisao prvu pobjedu ikada protiv Crvene zvezde u ABA ligi.

“Želim da Megi čestitam pobedu. Igrali su bolje od nas. Otvorili smo utakmicu bez koncentracije, inteziteta i energije. Na startu druge četvrtine dobro smo igrali, tako smo nastavili i u trećem periodu, ali nismo dobro završili taj dio igre” , rekao je Janis Sferopulos i nastavio:

U četvrtoj četvrtini nismo imali dobri ideje. Bili smo spori i u napadu i u odbrani. Kako je vrijeme odmicalo, bilo je jasno da se bore za pobjedu više od nas. Nismo imali dobre odluke, ne samo u posljednje dvije i po minute, već u cijeloj posljednjoj četvrtini.

Teško je pobijediti kada protivnik ima veću želju, uzimali su nam loptu iz ruku. Nismo pronašli način kako da napadamo, a birali smo lošije opcije, bez ekstra pasa“, rekao je Janis Sferopulos.

Govorio je i o igračima koji nisu igrali kao i Branku Laziću.

“Džavonte Smart nije povrijeđen, Lazić treba vrijeme da se vrati u igrački ritam. Topić i Tompkins treniraju individualno”.

U narednom kolu crveno-bijeli će igrati protiv Studentskog centra u Beogradu, dok Mega dočekuje Split.