Jahorina na pobjedu do titule

Buducnost- Jahorina

Jahorina je u finalu plej-ofa šampionata Republike Srpske u drugoj utakmici pobijedila Budučnost u Bijeljini 78:59.

Sada tim iz Pala vodi 2:0 u finalnoj seriji i na domaćem terenu će imati priliku da dođu do titule šampiona, prve u istoriji ovog tima, koji je u Prvu ligu Republike Srpske ušao ove sezone.

Od starta meča u Bijeljini su zaigrali bolje i nakon prve četvrtine tim, koga predvodi Miro Vukoje je imao prednost od pet poena, a nakon prvog poluvrema su vodili 42:30. Onda su u trećoj četvrtini prelomili meč u svoju korist, nakon serije 11:2, kada su došli do prednosti 53:32. U nastavku su rutinski održali prednost i došli do ubjeldjive pobjede.

Filip Simić sa 17 poena predvodio je pobjednike, Nemanja Okiljević je imao 11 poena i 12 skokova, a 11 poena je ubacili su i Miroslav Kovač i Džavion Mej. U domaćem timu Miljan Klještan 14, Aleksandar Pirgić 12 poena.