Igokea preko Cedevita Olimpije do polufinala Superkupa

Dragan Milosavljević

Igokea je u prvoj utakmici četvrtfinala Superkupa ABA lige pobijedila Cedevita Olimpiju.

Igokea je slavila pobjedu 75:65 i izborila polufinale u kojem čeka pobjednika meča Partizan – Mega. Tim Vladimira Jovanovića je odično počeo utakmicu i već posije 10 minuta igre su predvođeni Edinom Atićem imali 10 poena prednosti. U drugoj četvrtini Ljubljančani su bili ravnopravan protivnik i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću Igokee 44:32.

U trećoj četvrtini bolja igra ekipe Simonea Pjaniđanija i uspjeli su da priđu na tri poena razlike 55:52. Ipak Igokea reaguje i pred posljednju četvrtinu su opet imali 10 poena prednosti koje su sačuvali do kraja.

Jago dos Santos: To što sam sa Milošem Teodosićem svaki dan mi je bitnije od novca

Nikola Tanasković sa 14 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, poen manje je dao Dragan Milosavljević, a Marko Jošilo i Nikola Marić su ubacili po 10 poena. Na drugoj strani Karlo Matković 21 poen i 12 skokova, Jaka Blažič 16 poena.