Igokea nije ni zaprijetila Zvezdi

Poraz košarkaša Igokee u posljednjem meču šestog kola ABA lige.

Zvezda je slavila pobjedu 103:61 (29:18,24:10,23:17,27:16).

Igokea je vodila 6:4, a onda je Zvezda napravila seriju 11:0, došla do dvocifrene prednosti koju nisu ispuštali do kraja. Puno problema i u napadu i odbrani imali su košarkaši Igokee i pobjednik je bio jasan nakon prvog poluvremena. Zvezda je nakon 20 minuta igre imala prednost od 25 poena (53:28).

Do kraja su tu prednost rutinski sačuvali i došli do četvrte pobjede, dok je na drugoj strani Igokea peti put poražena.

U pobjedničkom timu Bili Beron 19, Lorenco Braun i Džejms Gist po 13, Ognjen Kuzmić i Ognjen Dobrić, koji je odigrao jubilarnu 200. utakmicu u dresu Zvezde po 10 poena

Na drugoj strani Rašad Von 19, Kinan Evans 16, Majk Grin na debiju 15 poena.

FMP – Mornar 92:83

TABELA: FMP 5-1, Budućnost 5-1, Cedevita Olimpija 5-1, Primorska 4-2, Partizan 4-2, Crvena zvezda 4-2, Mornar 3-3, Krka 3-3, Igokea 1-5, Mega 1-5, Cibona 1-5, Zadar 0-6.