Budućnost “razbila” Zvezdu

Košarkaši Budućnosti pobijedili Crvenu zvezdu u derbi meču 22. kola ABA lige.

Budućnost je slavila i drugi put ove sezone protiv Zvezde. Poslije pobjede u Beogradu u Podgorici su “razbili” Zvezdu sa 83:63 (24:12,19:20,24:14,16:17).

Budućnost je sjajno počela meč i u ranoj fazi došla do dvocifrene prednosti. Zvezda je u drugoj četvrtini prije svega zahvaljujući Ognjenu Dobriću uspjela da do poluvremena smanji prednost na podnošljivih (43:32).

Onda u trećoj četvrtini domaća ekipa pravi seriju 12:0, odlično igraju u odbrani u napadu pogađaju gotovo sve i odlaze pred posljednju dionicu na ogromnih 21 poen prednosti (67:46). Do kraja su ritunski odradili posao. Sada obje ekipa imaju učinak od 17 pobjeda i tri poraza.

U pobjedničkom timu Melvin Edžim 18, Nikola Ivanović 14, Džastin Kobs 13, Amadeo Dela Vale i Danilo Nikolić po 10 poena.

Na drugoj strani Kori Volden 17, Ognjen Dobrić 13, Markon Jagodić Kuridža 10 poena.