Bogdan Bogdanović: Trebalo nam je za uigranost da uđemo u nervozu

Bogdan Bogdanović

Srbija je u drugom kolu FIBA Svjetskog prvenstva pobijedila Portoriko.

Odlično prvo poluvrijeme i dosta drugačije drugo, ali na kraju ubjedljiva pobjeda selekcije Srbije.

“Dosta su igrali čudno, stali su u zonu “box 1”, nekako su nas i puštali, nisu igrali ‘prljavo’ kao u drugom poluvremenu. Podigli su agresivnost u drugom i krenuli malo da se biju, sudije su dozvolile taj pritisak i dobro je završilo. Nama je trebalo to za neku uigranost i da malo uđemo u nervozu.

Dosta su nezgodni, igraju atraktivnu i brzu košarku, treba izdržati svih 40 minuta. Nažalost, ne može da se završi kada vodiš 30-40 razlike i da sudija svira kraj. Drago mi je da smo igrali tjesniji meč, to je dobra provjera za nas, jer će doći i teže utakmice”, rekao je Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 17 poena.

Furiozno prvo poluvrijeme, potom četvrtina za analizu i pobjeda Srbije

Dosta agresivnije igrali su u odbrani reprezentativci Portorika tokom drugog poluvremena, a u napadu su imali manje izgubljenih lopti.

“Oni su odreagovali tako, gubili su 30 i nisu htjeli da se predaju, to je sportski. Kada ne znaš šta da radiš, igraš agresivnije, brže, borbenije, to je pravi način.

Na to sam mislio, jesmo se malo opustili, izgubili malo i snagu, oni su potom nametnuli ritam utakmice. Najvažnije je da smo se vratili i da smo iskontrolisali meč do kraja.”

Nikola Jović: Treneru srećan rođendan, a mi moramo bolje

Posljednju utakmicu grupne faze Srbija će igrati protiv Južnog Sudana.

“Kao novi su na prvenstvu, a mislim da su bolja ekipa od Portorika. Portoriko je iskusniji i nekako je Južni Sudan ispustio prvu pobjedu. Bila je dobra utakmica za njih, mnogo važna, biće teška utakmica, ne smemo da se opustimo i idemo dalje.”