Furiozno prvo poluvrijeme, potom četvrtina za analizu i pobjeda Srbije

Bogdan Bogdanović

Srbija je upisala i drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

Posije Kine, pala je i selekcija Portorika 94:77 . Srbija je odigrala furiozno prvo poluvrijeme poslije kojeg je imala čak 30 poena prednosti 57:27. Igrala je ekipe Svetislava Pešića, koji je danas proslavio 74. rođendan, odlično. Dobra odbrana, mnoštvo kontri i lakih poena.

U trećoj četvrtni Portoriko je zaigrao bolje. Igrali su duže napade, smanjili broj izgubljenih lopti i pogađali su za tri poena i prednost Srbije je počela da se topi.

U posljednjoj četvrtini prišl su i na 12 poena razlike, ali su Bogdan Bogdanović i drugovi odbili napad za sigurnu pobjedu.

Bogdanović i Nikola Jović su prevodili strijelce Srbije sa po 17 poena, Aleksa Avramović, koji se požalio na povredu zgloba, je ubacio 15, Nikola Milutinov je imao 12 poena i čak 15 skokova.