Srpski basketaši treći na svijetu
printscreen
Srpski basketaši osvojili su bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Varšavi.

Srbija je u basketu 3×3 treća na svijetu. U borbi za bronzanu medalju pobijedili su Francusku 20:19. Uspjeli su da se oporave od bolnog poraza u polufinalu od Letonije i kući se vrate sa medaljom.
Tako je nastavljen kontinuitet osvajanja medalja na svjetskim prvenstvima, pošto je ovo četvrta medalja u nizu, a druga bronzana.
Nenad Nerandžić bio je najefikasniji u srpskom timu sa devet poena, Nemanja Barać ubacio je pet, Strahinja Stojačić četiri, Andreja Milutinović tri poena.
“Želim da čestitam svom timu jer smo se vratili poslije teškog poraza. Nije bilo lako igrati ovu utakmicu i vratiti se poslije onakvog meča jer smo mi ovde došli da osvojimo zlatnu medalju“, rekao je Stojačić.

- Kadeti Student Igokee su šampioni BiH: Do titule preko Akademca
- Novak Manojlović odlazi u SAD: Bijeljinac nastavlja na Menhetnu
- Boldvin o Ivanoviću: On je definitivno jedan od najgorih trenera koje sam imao u čitavoj karijeri!
- Andrej Žakelj ostaje u Podgorici
- Real Madrid sezonu završava bez trofeja: Izvinjavamo se navijačima
- Đoan Penjaroja: Igrali smo previše individualno i imali smo loše minute
- Komemoracija u čast Edina Avdića
- Dominacija Mateja Kostića: Student Igokea i Akademac za titulu šampiona BiH
- Žarko Milaković: Ne umanjimo poraz i ne preuveličavajmo pobjedu

