Lamonika otkrio najveću grešku u sudijskoj karijeri

Lamonika

Luiđi Lamonika prošle sezone završio je sudijsku karijeru poslije fajnal fora Evrolige u Beogradu.

Italijanski sudija često je znao biti u centru pažnje i mnoge utakmice koje je sudije ostale su upamćene po njegovim odlukama nego po samoj igri. Sada je u penziji i bio je gost poskasta “Crossover”, koga vodi Džo Arlaukas. Između ostalog govorio je i o greškama koje je imao, a posebno je izvodio jednu situaciju. U 13. kolu Evrolige krajem 2021. godine Efes je ugostio Barselonu.

Katalonci su slavili poslije produžetka rezultatom 95:93. Upravo u dodatnih pet minuta Lamonika je dosudio jedan faul zbog kojeg se i danas kaje. Na početku produžetka dosudio je petu ličnu Šejnu Larkinu.

“Poslije te odluke nešto se u meni slomilo. Pomislio sam da gubim ‘to nešto’ vezano za posao kojim se baviš. To je jedno od prvih pravila. Kada ne vidiš nešto, ne trebaš se oglasiti pištaljkom. Mislio sam da sam vidio nešto i tada se prvi put pojavilo pitanje o nastavku karijere.”

Čini se da ovaj poraz nije puno uzdrmao Efes, koji je te sezone osvojio Evroligu.