Slovakinje nakon tri produžetka “slomile” Maricu Gajić

Slovačka savladala BiH u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

BiH poslije četiri kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo ima dvije pobjede i dva poraza. U meču četvrtog kola BiH je poražena u gostima od Slovačke nakon tri produžetka.

SLOVAČKA – BIH 100:95 (16:17,19:21,17:13,18:19,11:11,7:712:7)

Košarkašice BiH imale su prednost od pet poena na dva minuta do kraja.Tada selektor domačih zove tajm aut i Slovačka ubrzo odlazi na 77:65. Tada selektor BiH Goran Lojo zove minutu odmora,a domaćin postiže poene za 70:65. BiH pravi seriju i dolazi na 70:69 i ima posljednji napada na 13 sekundi do kraja.

Lopta je išla pod koš za Maricu Gajić,koja je faulirana na dvije sekunde do kraja. Prvo slobodno je promašila, a drugo pogodila za 70:70. Slovakinjama je ostao posljednji napad, ali isu uspjele uputiti loptu u koš i otišlo se u produžetak.

Prve poene u produžetku postigla je Marica Gajić i to trojku za vođstvo 73:70.Potom je bila sigurno i u igri leđima pod košem.Potom je Džinić za BiH pogodila oba bacanja, kao i Gajić.

BiH je na 45 ekundi prije kraja ima vođstvo 79:78. Slovakinje nakon tajm auta pogađaju za 80:79 i imaju dodatno bacanje,koje koriste 81:79. Na drugoj strani lopta opet ide na Maricu Gajić – opet je faulirana i pogodila je oba bacanja za 81:81. Slovakinje imajo 20 sekundi za posljednji napad, ali promašuju u ide se u drugi produžetak.

U drugom slična priča kao u trećem. Završen je rezultatom 7:7 i drama se nastavila.

U trećem produžetku domaća ekipa je bolje počela i do kraja sačuvala prednost i zabilježila pobjedu.Na drugoj strani Marica Gajić nije mogla sama.

U ekipi BiH Marica Gajić je postigla 39 poena i imala 19 skokova. Kapiten Milica Deura je dala 24 poena i imala šest asistencija.