Zvezda u finišu do pobjede protiv Igokee

Košarkaši Crvene zvezde u 25. kolu ABA lige bolji od Igokee.

Zvezda je slavila pobjedu 69:66 (19:22,11:20,13:7,26:17). Odlično je Igokea igrala u prvom poluvremenu te su na odmor otišli sa 12 poena prednosti 42:30.

U trećoj četvrtini domaći košarkaši su zaigrali agresivno u odbrani na ivici faula. Igokea se nije najbolje snašla i prve poene su postigli poslije šest minuta igre i to je Grej pogodio slobodno bacanje. Ipak ni Zvezda nije blistala u napadu, tako da su gosti pred posljednju dionicu imali šest poena prednosti (43:49).

U posljednjoj četvrtini opet su ekipe teško dolazile do poena, a onda je sa istekom napada preko ruke za tri pogodio Stiven Grej i na sedam ipo minuta do kraja opet donio Igokei dvocifrenu prednost 54:43 i Radonjić je zvao tajm aut. Odgovorila je Zvezda preko Voldena koji je vezao pet poena i Noko je pogodio jedno bacanja za 54:49 i Bajić je morao zvati minutu odmora, na šest ipo minuta do kraja. Odgovorio je Klemons bitnom trojkom za 57:49. Na drugoj strani poslije dva ofanzivna skoka Lendrija Noka, trojku vraća Volden, koji potom pravi petu ličnu na Klemonsu koji pogađa oba bacanja za 60:52. Na drugoj strani Davidovac postiže dva bacanja, a nakon izgubljene lopte Igokee, Noko je pogodio za 60:56 na dva ipo minuta do kraja. Klemons na drugoj strani preuzima odgovornost, asistira Karmajklu koji zakucava 62:56. Lojd u narednom napadu postiže trojku uz faul za 62:60. Nova izgubljena lopta Igokee i Noko na 1:39 donosi izjednačenje 62:62. Poslije dodatnog bacanja donosi Zvezdi prednost 63:62. Klemons u sljedećem napadu ne pogađa za tri, na drugoj strani fauliran je Lojd, koji pogađa oba bacanja i Zvezda vodi 65:62 na 55 sekundi do kraja. Na drugoj strani terena Lazić šalje Karmajkla na liniju penela, ovom ispada sočivo, pa bacanja preuzima Vulić, koji promašuje oba. Pod košem Igokee Simonović pogađa oba za 67:62 i to je serija Zvezde 11:0. Klemons vraća polaganjem za 67:64. Dobrić pogađa jedno bacanje za 68:64.

Uzvratio je Klemons.

Na sedam sekundi do kraja Zvezda je zamalo oduzela loptu Igokei, ali ju je Dobrić izbacio van terena. U nastavku je Igokea lako poentirala, onda je Simonović fauliran ali je promašio jedno bacanje, međutim Igokea nije imala vremena za poena.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Džordan Lojd sa 18 poena, dok je Kori Volden postigao 16.

Kod gostiju iz Aleksandrovca, najbolji je bio Entoni Klemons sa 16 poena.