Zvezda stigla FMP

Pobjeda Crvene zvezde protiv FMP-a u 10. kolu ABA lige.

Zvezda je pobijedila 95:89 (21:23,17:18,17:19,22:17,18:12) i izjednačila se sa “razvojnim timom” na tabeli. Imao je FMP sredinom posljednje četvrtine i 10 poena prednosti (69:59), ali su onda stali. Zvezda je zaigrala agresivnije u odbrani, gosti su izgubili par lopti i prednost se brzo istopila. U finišu Zvezda je došla do vođstva 77:74, a onda je Ulubaj pogodio trojku za produžetak. Imala je Zvezda posljednji napad, ali ovaj put Lorenco Braun nije pogodio. U dodatnih pet minuta bolja igra Zvezde koju su predvodili Dejan Davidovac i Lorenco Braun šesta ovosezonska pobjeda

U pobjedničkom timu Lorenco Braun 25, Dejan Davidovac 18, Džejms Gist 12 i Čarls Dženkins po 10 poena. Na drugoj strani Okben Ulubaj 19, Marko Pecarski 15, Marko Tejić, Stefan Đorđević 12 poena.

Mornar – Zadar 18 .00

TABELA: Budućnost 9-1, Cedevita Olimpija 7-3, Partizan 7-3, FMP 6-4, Zvezda 6-4,Primorska 6-3, Mornar 5-5, Cibona 4-6, Krka 4-6, Igokea 2-8, Mega Bemaks 2-8, Zadar 1-8.