Velić bio u pravu. Igokea je bolja

Igokea pobijedila Cibonu u Zagrebu u meču 10. kola ABA lige.

Trener Cibone Ivan Velić u najavi meča protiv Igokee rekao je kako je tim iz Laktaša kvalitetniji i sa većim budžetom. Bio je u pravu. Iako je njegova ekipa meč na domaćem terenu dočekala sa tri vezane pobjede, a Igokea došla nakon dva poraza u zadnjim sekundama, ipak je tim Dragana Bajića reagovao i slavio ubjedljivu pobjedu 66:91 (20:17,18:22,15:32,13.20). Cibona je bila bolji rival sve do dva minuta do poluvremena. Imali su vođstvo 38:32 i onda se sve okreće. Igokea do poluvremena pravi seriju 7:0 i na odmor odlazi sa minimalnom prednošću (39:38). U nastavku razigrao se Grin, koji je pogađao i dijelio asistencije, Gagić je nastavio gdje je stao u prvom poluvremenu, a Rašad Von je odigrao poluvrijeme za pamćenje. Izrešetao je koš Cibone postigavši šest trojki iz šest pokušaja.

Na kraju Rašad Von je dao 24, Đorđe Gagić 18, Majk Grin 14 poena i 10 asistencija, a Dalibor Ilić 13 poena i osam skokova.

U poraženom timu Toni Katić, Filip Bundović i Ivan Novačić po 10 poena.

Mornar – Zadar 18 .00

TABELA: Budućnost 8-1, Cedevita Olimpija 7-2, Partizan 7-3, FMP 6-3, Primorska 6-3 ,Crvena zvezda 5-4,Cibona 4-6, Mornar 4-5, Krka 4-5, Igokea 2-8,Mega Bemaks 2-8, Zadar 1-8.